Старший науковий співробітник відділу моделювання та ідентифікації теплових процесів С. В. Альохіна гідно представила Інститут на міжнародній конференції МАГАТЕ (м.Відень, Австрія)

Міжнародна конференція МАГАТЕ «З управління відпрацьованим паливом від ядерних енергетичних реакторів: уроки минулого, забезпечення майбутнього» об’єднала експертів, науковців, професіоналів, регуляторів, політиків (понад 300 осіб) з країн, що мають досвід десятиріч експлуатації ядерної енергії, разом із країнами, що розробляють або розглядають ядерну енергетичну програму.

Під час роботи конференції Світлана Вікторівна керувала секцією зі зберігання відпрацьованого ядерного палива та представила свою дослідницьку роботу із розроблення наукових основ теплової безпеки сухого тимчасового зберігання відпрацьованого ядерного палива.

Довідка: Міжнародна агенція з атомної енергії або МАГАТЕ зі штаб-квартирою у Відні, Австрія (англ. International Atomic Energy Agency) є провідним світовим міжнародним урядовим форумом науково-технічної співпраці в області мирного використання ядерної технології. До складу входить 164 країни-члена. МАГАТЕ входить до загальної системи міжнародних організацій ООН, а відносини з ООН базуються на окремій угоді від 1959 року.

Статут ухвалили 26 жовтня 1956 року на міжнародній конференції, яку проводили в штаб-квартирі ООН. Агенція почала існувати у Відні з 29 липня 1957 року. 14 листопада 1957 року Генеральна Асамблея ухвалила угоду щодо відносин між МАГАТЕ і ООН.

Згідно зі Статутом двома основними цілями діяльності є контроль за мирним використанням атомної енергії і забезпечення того, що допомогу МАГАТЕ не буде використано у військових цілях.

Агенція встановлює стандарти ядерної безпеки і захисту довкілля, надає країнам-членам технічну допомогу, а також заохочує обмін науковою і технічною інформацією щодо ядерної енергії.

Система гарантій МАГАТЕ базується на суворому контролі за використанням ядерних матеріалів, які здійснюють на місцях інспектори Міжнародної агенції з атомної енергії.

МАГАТЕ надає поради і практичну допомогу урядам різних країн щодо здійснення програм використання атомної енергії. Головна ціль цих програм — сприяти передачі навичок і знань для того, щоб країни могли здійснювати атомні програми ефективніше і безпечніше. Агенція пропонує радників й обладнання, навчає спеціалістів.