Підписано Меморандум про взаємодію та співробітництво між НАН України та АТ «Турбоатом»

http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=7247

8 грудня 2020 року у Президії НАН України відбулося підписання Меморандуму про взаємодію та співробітництво між Національною академію наук України та Акціонерним товариством «Турбоатом».

Від Національної академії наук України у заході взяли участь Президент НАН України академік Анатолій Загородній, віцепрезидент НАН України академік Вячеслав Богданов, академік-секретар Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України академік Олександр Кириленко, директор Інституту проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного НАН України член-кореспондент Андрій Русанов. АТ «Турбоатом» представляли генеральний директор Віктор Суботін та генеральний конструктор Євген Левченко.

Метою зазначеного Меморандуму є реалізація положень укладеної сторонами Генеральної угоди про науково-технічне співробітництво між Національною академією наук України та Акціонерним товариством «Турбоатом» в галузі енергетичного турбобудування, яка була підписана два роки тому президентом НАН України академіком Борисом Патоном і генеральним директором АТ «Турбоатом» Віктором Суботіном, а також створення сучасних наукоємних і конкурентоспроможних енергетичних турбін. Меморандумом передбачено проведення спільних заходів, зокрема робочі зустрічі, наради, конференції для обговорення питань у рамках співробітництва, а також інформування громадськості про співпрацю сторін.

Оцінюючи співробітництво АТ «Турбоатома» та НАН України, Президент НАН України академік Анатолій Загородній зазначив, що АТ «Турбоатом» має багаторічній досвід співпраці з науковими організаціями Академії, зокрема з Інститутом проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного. Він наголосив, що енергетичне турбобудування належить до однієї з найбільш високотехнологічних і наукомістких галузей промисловості, і Україна зберегла свій науково-технічний потенціал енергетичного турбобудування. Він висловив сподіваннящо підписання Меморандуму сприятиме більш активному впровадженню вітчизняних наукових розробок у промисловість України.

Генеральний директор АТ «Турбоатом» Віктор Суботін у своєму виступі зазначив, що сучасні успіхи підприємства – це результат взаємодії з науковими організаціями. Він подякував Академії за тривалу та плідну співпрацю.

Віцепрезидент НАН України академік Вячеслав Богданов та академік-секретар Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України академік Олександр Кириленко відзначили високий світовий рівень продукції, що виробляє АТ «Турбоатом». А член-кореспондент Андрій Русанов розповів про здобутки вітчизняного енергетичного машинобудування, досвід і перспективи співробітництва Інституту проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного НАН України і АТ «Турбоатом».