Підписано Генеральну угоду про науково-технічне співробітництво між Національною академією наук України й Акціонерним товариством «Турбоатом»

На засіданні Президії НАН України, яке відбулося 27 червня 2018 року, було підписано Генеральну угоду про науково-технічне співробітництво між Національною академією наук України й Акціонерним товариством «Турбоатом» у галузі енергетичного турбобудування – з метою впровадження перспективних науково-технічних розробок і технологій енергетичного турбобудування як основи створення в Україні виробництва конкурентоспроможних енергетичних турбін.

Слід зазначити, що АТ «Турбоатом» уже має позитивний досвід співпраці з науковими організаціями, підпорядкованими НАН України, зокрема з Інститутом електрозварювання імені Є. О. Патона й Інститутом проблем машинобудування імені А. М. Підгорного. З боку НАН України угоду підписав її президент академік Борис Патон, а з боку АТ «Турбоатом» – його генеральний директор Віктор Суботін. Цим документом визначено, зокрема, основні напрями співробітництва сторін, а саме:

– нові матеріали та технології виробництва енергетичного обладнання;

– термогазогідродинаміка і тепломасообмін;

– оптимізація теплових схем і термодинамічних циклів;

– динаміка і міцність конструкцій;

– підвищення ефективності, надійності та ресурсу турбоагрегатів ТЕС, АЕС, ГЕС і ГАЕС;

– системи діагностики та керування роботою турбоагрегатів.

В. Суботін вручив академікові Б. Патону пам’ятне фото, зроблене під час його візиту на «Турбоатом» разом з президентом АН СРСР академіком А. Александровим у 1983 році та вручив президентові НАН України відзнаку «Почесний турбобудівник».