В Інституті відзначили Всесвітній день вишиванки

Останнім часом набуває популярності відносно нове українське свято – День вишиванки, яке цього року відзначається 16 травня. У цей день українці одягають вишиті сорочки, які завжди були потужним оберегом, невід’ємним носієм традицій та ілюстрацією патріотизму.

На честь цього свята по всій Україні і світі відбувається велика кількість подій та заходів, різного роду акцій: флешмоби, виставки, мегамарші у вишиванках, концерти, покази фільмів, етнографічні лекторії – все, що стосується української культури і вишитої сорочки.

Третій четвер травня для науковців і співробітників Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України видався незвичайним. Багато з них цього дня прийшли до Інституту в національному вбранні – вишиванках. Хтось поєднав вишиту сорочку із джинсами, хтось із діловими костюмами. Та безперечно вишиванка стала відмінним доповненням до будь-якого образу, гармонійно поєднуючись із брюками, спідницями різних фасонів. І недарма, бо сьогодні елементи української вишиванки привертають увагу в колекціях відомих домів моди – Жана-Поля Готьє, Джона Ґальяно, Ґуччі, Валентіно.

Вишиванка активно завойовує серця не лише українців, а й навіть голлівудських зірок – і це дійсно вражає.

На сторінках модних журналів часто можна побачити світлини закордонних представників шоу-бізнесу у вишитих сорочках. Про український традиційний одяг заговорила вся Європа, яку важко чимось здивувати. Українська вишиванка – більше ніж просто одяг!