Науковці та співробітники Інституту вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

Захід, присвячений 74-й річниці  перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, проведено у Немишлянському районі Харкова, учасниками якого стали ветерани війни та праці, жителі району, школярі, представники районної адміністрації, депутати, представники підприємств, організацій та установ.

Присутні поклали квіти на меморіалі братської могили (вул. Рибалка та бул. Богдана Хмельницького) та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Довідка: Друга світова війна (01.09.1939 – 02.09.1945) – найкривавіший глобальний конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана в бою атомна зброя.  За різними оцінками загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 млн. осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновників) та сформовано сучасну систему міжнародних відносин.

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію №A/RES/59/26, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення. Нею державам-членам ООН, неурядовим організаціям, приватним особам, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, рекомендовано також щороку відзначати один або два дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни. У Великій Британії та країнах Співдружності відзначається «День Перемоги в Європі»; у Вірменії – «День Миру»; у Норвегії – «День визволення»; у Словаччині – «День перемоги над нацизмом»; у США – «День Пам’яті»; у Франції – «День Перемоги»; у Чехії – «Національний День».

Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.