Вітальне слово Президента НАН України академіка Анатолія Загороднього з нагоди річниці від дня заснування Національної академії наук України

http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=7202

Дорогі колеги!

27 листопада цього року Національна академія наук України відзначає 102-у річницю від дня свого заснування.

Вся історія нашої Академії, від її створення гетьманом Павлом Скоропадським у ті непрості для українців часи національно-визвольних змагань і до сьогодні – калейдоскоп випробувань, злетів і падінь – від усебічної підтримки до нехтування та утисків.

Академія пройшла нелегкий, тернистий, але гідний шлях, незмінно об’єднуючи найкращих українських науковців. Формувалися десятки наукових шкіл, очолюваних найвидатнішими вченими зі світовими іменами. У скарбниці її творчих здобутків чимало результатів фундаментальних і прикладних досліджень світового рівня. Протягом усього часу Академія неухильно дотримувалася визначених іще Володимиром Вернадським дороговказів, йдучи шляхом наукового пошуку. Кожен період її розвитку означав переорієнтацію напрямів досліджень відповідно до потреб нашої держави. А головними принципами її діяльності завжди було органічне поєднання традиційного і нового, постійне нарощення фундаментального знання та спрямованість на розв’язання актуальних практичних проблем.

Нині наша Академія – це найвища наукова організація України, непорушним принципом існування якої є її самоврядність. Академія – унікальне надбання нашої держави, хребет національної наукової системи з незаперечним міжнародним авторитетом, а її діяльність – свідчення високого інтелектуального потенціалу українського народу.

Сьогодні вперше за майже 60 років Національна академія наук України відзначає річницю без свого видатного символу та легенди – Бориса Патона… Наскільки ж знаково, що народився Борис Євгенович у той самий день і рік, коли було засновано Академію, якій він присвятив своє життя та свою працю!

Розпочинаючи нову сторінку своєї історії, Академія разом з Україною вчергове проходить випробування і традиційно не залишається осторонь новопосталих викликів – як і вже багато років, працює для нашої країни та її громадян.

За 102 роки своєї історії Академія довела свою життєздатність і має видатні досягнення, якими можна пишатися. І в наступні десятиліття потрібно будь-що розширювати науковий пошук та примножувати наш доробок, підвищувати престиж і посилювати роль науки у житті держави та суспільства.

Бажаю всім доброго здоров’я, щастя, подальших успіхів і творчих злетів.

 

З повагою                                                                                                                                      Анатолій Загородній

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України