Між ІПМаш НАН України і ТОВ «Завод Манометр» підписано договір про проведення другого етапу робіт

 

Головний інженер відділу гідроаеромеханіки енергетичних машин Є. С. Агібалов зазначив, що заплановано калібрування витратоміра ваговим методом з витратами 540 л/с.
Установка, на якій здійснюються тестування витратомірів промислового призначення з витратою рідини до 600 л/с, входить до складу гідродинамічних стендів ІПМаш НАН України. Вона включає мірний бак на 30 т, встановлений на ваги 40 т, які дозволяють зважувати 30 т рідини з абсолютною похибкою, що не перевищує ± 0,062 %. Це дозволяє при калібруванні витратомірів забезпечувати похибку вимірювання витрат ± 0,2 % і похибку ± 0,8 % при калібруванні за допомогою електромагнітного витратоміра стенда інституту.
Гідродинамічні стенди ІПМаш НАН України створені для проведення наукових досліджень в галузі розробки проточних частин гідромашин. За своїми технічними характеристиками вони відповідають вимогам міжнародного коду МЕК 60193: «Модельні приймально-здавальні випробування гідравлічних турбін, насосів, гідроакумулюючих станцій і насос-турбін». Похибка вимірювання ККД моделей гідромашин не перевищує ± 0,25 %. У 2007 році спільним рішенням Президії НАН України і Міністерством освіти і науки стендам надано статус «Національного надбання України». На них виконані дослідження унікальної насос-турбіни для споруджуваної Дністровської ГАЕС потужністю понад 400 МВт у кожному агрегаті. За останні роки на стендах також були успішно проведені випробовування моделей гідротурбін для ГЕС Сен-Жоан (Федеративна Республіка Бразилія) і ГЕС Рукотайо (Республіка Чилі).