Привітання Президента Національної академії наук України академіка Анатолія Загороднього з Днем науки в Україні

https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=10119

Вельмишановні колеги, дорогі друзі!

Маю за честь привітати всіх з Днем науки в Україні.

Цей день важливий не лише для науковців. Сьогодні, коли наша держава переживає складні й драматичні часи, роль науки в нашому житті ще більше зростає, а досягнення наших науковців додають нам віри у те, що незважаючи на всі труднощі й виклики, Україна має шанси для майбутнього розвитку і процвітання.

Нині наукова спільнота докладає усіх зусиль для захисту нашої державності та наближення перемоги України у боротьбі з російськими окупантами. Разом із роботою над фундаментальними дослідженнями з пріоритетних напрямів світової науки, наші науковці зосереджені на дослідженнях та розробленнях, пов’язаних із зміцненням обороноздатності та безпеки країни, пошуку шляхів розв’язання проблем, що наразі є вкрай актуальними для держави і суспільства.

У наступні роки нам також належить вирішувати складні завдання, пов’язані з післявоєнною відбудовою. І ми повинні зробити все від нас залежне для того, щоб наука була потужною силою розвитку держави, а наші винаходи і відкриття давали реальну користь і слугували на благо українського народу. Звісно, без вас – талановитих науковців, відданих своїй справі, здійснення усіх цих планів просто неможливе.

Розвинена наука також є запорукою подальшої успішної інтеграції України в європейський простір. Здобутки українських науковців, інноваційні підходи у вирішенні актуальних проблем сьогодення слугують сприйняттю України на міжнародній арені як сучасної європейської держави.

Добре відомо, що сьогодні наукова сфера України переживає нелегкі часи, наші науковці працюють у дуже складних умовах. Російська агресія завдала величезної шкоди науці, зруйнувала об’єкти наукової інфраструктури і навіть забрала життя наших колег. Тому я вкотре хочу подякувати всім науковцям за мужність і незламність, талант і самовіддану працю у цей надзвичайно складний для нашої країни час. Впевнений, що разом ми здолаємо всі труднощі та вистоїмо у цю лиху годину.

Тож сердечно вітаю всіх з Днем науки в Україні. Сьогодні маємо добру нагоду вшанувати наукові традиції, здобутки наших учених, якими ми цілком справедливо пишаємося, і на яких покладаємо великі надії. Бажаю усім миру і добра, міцного здоров’я, плідного творчого пошуку та нових звершень в ім’я України! Іще висловімо сердечну вдячність і низько вклонімося всім нашим захисникам і захисницям, завдяки героїчному подвигу яких ми маємо змогу кожного дня жити і працювати!

Слава Україні! Героям слава!

З глибокою повагою

Президент Національної академії наук України                                                                Анатолій Загородній

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України