6 липня відбулося урочисте вручення дипломів дійсним членам (академікам) і членам-кореспондентам Національної академії наук України, обраним Загальними зборами НАН України 26 травня 2021 року

https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=7988

Вручав дипломи, а членам-кореспондентам Академії, які вперше вступають до її лав, – також академічні значки з барельєфом академіка Володимира Івановича Вернадського перший віцепрезидент НАН України академік Володимир Горбулін.

Від імені Президії НАН України і від себе особисто він привітав новообраних академіків і членів-кореспондентів НАН України з цією визначною подією, побажав їм нових досягнень і звершень та висловив упевненість, що вони своєю самовідданою творчою працею зроблять гідний внесок у науковий прогрес, активно сприятимуть дальшому розвиткові усіх сфер суспільного життя, зміцненню нашої держави.

Загалом на виборах членів НАН України було обрано 30 академіків і 73 члени-кореспонденти. Близько 80% від їх загальної кількості працюють у системі Національної академії наук України, майже 15% – вчені із закладів вищої освіти, біля 5% – працівники інших наукових установ та науково-технічних організацій. Більшість новообраних членів Академії працюють у Києві. Водночас є представники Західного, Північно-Східного, Придніпровського наукових центрів, Чорнобиля, Одеси та Слов’янську Донецької області.

Середній вік новообраних академіків складає 62 роки, членів-кореспондентів – 61 рік, що суттєво менше того, який існував до виборів (77 років і 71 рік відповідно).

З кожним разом зростає кількість жінок, які обираються академіками та членами-кореспондентами НАН України – на цих виборах їх обрано 14 осіб – три академіки і 11 членів-кореспондентів.

Сердечно вітаємо нових членів Національної академії наук України!