7 вересня 2020 року відбулося чергове засідання Президії Національної академії наук України

http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=6830

За дорученням Бюро Президії НАН України головував на засіданні перший віце-президент НАН України академік Антон Наумовець.

На початку засідання Президії присутні хвилиною мовчання віддали шану пам’яті Бориса Євгеновича Патона.

Відповідно до першого питання порядку денного виконувачем обов’язків президента Національної академії наук України до обрання президента НАН України у встановленому порядку було призначено першого віце-президента НАН України академіка Володимира Горбуліна.

Далі учасники зібрання розглянули питання щодо порядку проведення, а також дати та програми виборчої сесії Загальних зборів НАН України.

Нагадаємо, що сесія Загальних зборів НАН України, під час якої мали бути проведені вибори нового складу Президії НАН України, була запланована на 13-17 квітня 2020 року. Проте через заборону в Україні проведення масових заходів для запобігання поширенню COVID-19, Президією НАН України було прийнято рішення про її відтермінування.

Після довгої дискусії рішення про проведення виборчої сесії було прийнято більшістю голосів.

Виборча сесія Загальних зборів НАН України та загальних зборів відділень НАН України з обрання президента НАН України та членів Президії НАН України відбудеться у розосередженому режимі з утворенням виборчих дільниць 7-9 жовтня 2020 року.

Сесія Загальних зборів НАН України (7 та 9 жовтня) із виборів президента НАН України і членів Президії НАН України (першого віце-президента, віце-президентів НАН України, головного вченого секретаря НАН України, інших членів Президії НАН України, затвердження академіків-секретарів відділень НАН України) відбудеться по відділеннях НАН України з утворенням виборчих дільниць, забезпеченням режиму відеоконференції та створенням необхідних умов для таємного голосування з неухильним дотриманням запобіжних протиепідемічних заходів.

Презентація виборчих програм, доповіді кандидатів, обговорення висунутих кандидатур на посади президента НАН України та членів Президії НАН України, відповіді на запитання та виступи учасників Загальних зборів буде здійснюватися у режимі відеоконференції.

Оголошення результатів голосування та їх затвердження учасниками Загальних зборів відкритим голосуванням буде здійснюватися також в режимі відеоконференції.

7-8 жовтня відбудуться Загальні збори відділень НАН України, під час яких будуть обрані академіки-секретарі, заступники академіків-секретарів та члени бюро відділень НАН України.

Далі учасники засідання розглянули питання щодо увічнення пам’яті академіка НАН України Бориса Патона. Комісію НАН України з питань увічнення пам’яті академіка НАН України Б.Є.Патона очолює перший віце-президент НАН України академік Антон Наумовець.

Враховуючи пропозицію Президента України Володимира Зеленського щодо заснування премії в галузі науки імені Бориса Патона, Президія Національної академії наук України прийняла рішення ініціювати питання про перейменування Державної премії України в галузі науки і техніки в Національну премію імені Бориса Патона, яка присуджуватиметься за видатні досягнення в галузі науки і техніки, та відповідно перейменування Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки в Комітет з Національної премії імені Бориса Патона.

Також було прийнято рішення про звернення НАН України до Київської міської державної адміністрації з пропозицією перейменувати бульвар Дружби Народів у місті Києві в проспект Бориса Патона.

Крім того, з метою увічнення пам’яті академіка Бориса Патона та відзначення осіб за видатні досягнення у створенні інноваційних науково-технічних розробок, які знайшли широке практичне використання, Президія НАН України прийняла рушення про заснування Золотої медалі імені Б.Є.Патона Національної академії наук України.

Фото: Прес-служба НАН України

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України