Відділ магнетизму технічних об’єктів Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного Національної академії наук України проводить дослідження в галузі магнетизму і має унікальну експериментальну базу, в тому числі Магнітодинамічний комплекс (площею 850 кв. м), який постановою Кабміну України від 11.02.2004 р. № 73-р внесено до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання. Складовою частиною Магнітодинамічного комплексу є Магнітовимірювальний стенд (площею 450 кв. м), якій Постановою Кабміну України від 26.02.2000 р. № 404 внесено до Державного реєстру унікальних об’єктів космічної діяльності.
Магнітодинамічний комплекс є єдиним в Україні науковим об’єктом, що дозволяє виконувати експериментальну частину фундаментальних досліджень магнетизму технічних об’єктів та проводити випробування за магнітними характеристиками різноманітних технічних об’єктів.
Комплекс включає в себе будівлю загальною площею близько 2000 кв. м, та складається з оснащеного унікальною апаратурою магнітовимірювального стенду, споруда якого виконана виключно з немагнітних матеріалів (дерево, латунь, немагнітна сталь, спеціальна цегла та ін.); технологічної земельної ділянки площею 5,3 Га, яка забезпечує зону «магнітної тиші» на стенді; систем електроживлення потужністю 800 кВт; спеціального технологічного та грузовантажного обладнання.
Комплекс дозволяє виконувати дослідження магнітних полів технічних об’єктів масою до 3 тон та енергоспоживанням до 500 кВт та проводити:
– аналіз просторово-часової структури постійних і низькочастотних (до 10 кГц) змінних магнітних полів технічних об’єктів з індукцією від 10-9 до 2 Тл, та їх індукованих, залишкових і струмових складових;
– вимірювання векторів дипольних магнітних моментів технічних об’єктів величиною від 10-2 до 104 А/м2 ;
– визначення магнітних сигнатур і «магнітних образів» технічних об’єктів та особливостей розподілу їх внутрішніх джерел магнітного поля;
– намагнічування та розмагнічування технічних об’єктів;
– фізичне моделювання геомагнітної обстановки, що відповідає будь-якій точці земної поверхні та навколоземного простору, а також компенсацію геомагнітного поля в робочій зоні стенду.
Магнітовимірювальний стенд забезпечує вимірювання магнітних характеристик орбітальних космічних апаратів розробки ДП КБ «Південне» та їх складових частин. Зокрема, на стенді були проведені випробування космічних апаратів проектів «Мікросупутнік», «Egyptsat-1», «Січ-2», «Січ-2-30».